Aktuality

1. listopadu

Milí rodiče a milé děti,

Školy nám zatím neotevřeli, takže se budeme dál vzdělávat distančně. Aby si děti udržely studijní režim jako ve škole, posílám vám na email seznam skupin (jsou stejné jako před prázdninami) a Rozvrh online výuka

Úkoly se opět odevzdávají do Teams.

V případě, že byste měli technické problémy, či potřebovali zapůjčit zařízení na online připojení, ozvěte se mi.

Přeji vám krásný den a mnoho zdraví!

S milým pozdravem,
Kateřina Toulová

14. října 
Milí rodiče a milé děti, 
jsem ráda, že se nám dnes podařilo připojit se na online výuku. Děti, pracovaly jste moc hezky! 
Kdyby si přece jen někdo nebyl jistý, jak odevzdat úkol nebo, jak se přihlásit, zasílám instruktážní videa, která zpracoval pan učitel Zavřel.  
Děkuji za spolupráci! 
S přáním krásného dne, 
Kateřina Toulová
 
13. října
Milí rodiče, 
z nařízení vlády máme od zítřka do 1. listopadu online výuku s tím, že od 26. – 30. října jsou podzimní prázdniny, kdy se učit nebudeme. 
Než přejdu k informacím o online výuce, tak vás chci informovat, že bohužel od zítřka nebude možné chodit do jídelny na obědy. 
 
Online výuka je povinná, takže v případě, že vaše dítě onemocní a nezvládne online výuku, omluvíte ho e-mailem.
Chci, aby děti byly co nejvíce samostatné, připojení na teams si ve škole několikrát vyzkoušely ve škole a výuku se budu snažit koncipovat tak, aby ji zvládaly samostatně případně s mojí pomocí. To je důvod, proč jsem tentokrát rozdělila děti na dvě skupiny a na dva předměty (už jsou rozdělené v teams). První skupiny (habrmanci čeština 1 a matematika1) budou začínat každý den (po – pá)v 9:00 češtinou do 9:30, potom mají půl hodiny samostatnou práci a následuje od 10:00 – 10:30 online hodina matematiky a od 10:30 – 11:00 samostatná práce. Druhá skupina(habrmánci čeština 2 a habrmánci matematika 2 budou začínat každý den (po – pá) výuku v 9:30 českým jazykem do 10:00, od 10:00 budou mít samostatnou práci a od 10:30 – 11:00 budou mít matematiku a po ní půl hodiny samostatné práce. Děti mi každý den nahrají vypracovanou práci na teams. Začínáme už zítra. 
 
Aby výuka mohla co nejlépe připomínat výuku ve škole a děti dosahovaly co nejlepších výsledků, je potřeba, aby děti byly ráno před výukou nasnídané a převlečené “do školy”, aby seděly u stolu, aby mohly vypracovávat úkoly v průběhu videa a měly připravené věci výhradně na studium tzn. žádné hračky, zvířata atd. 
 
Kdyby vám cokoliv nešlo nebo nebylo jasné, pište mi, prosím, email a já vám případně zavolám zpět nebo napíšu, ale nevolejte mi. 
 
Přeji vám krásný den, hodně sil a trpělivosti! Děti se od září dostaly do dobrého pracovního tempa, tak doufám, že se nám ho podaří alespoň trochu udržet.
S milým pozdravem, 
Kateřina Toulová
 
5. října
Milí rodiče, 
z důvodu proti covidových opatření začnou kroužky až od listopadu. 
Děkuji za pochopení.
S přáním hezkého dne, 
Kateřina Toulová
 
 
23. září
Milí rodiče, 
na základě dotazníku, který jsem vám zaslala, budeme tento rok používat žákovskou knížku elektronickou i papírovou současně. Zítra si s dětmi vlepíme do papírové žákovské knížky přístupové údaje na elektronickou žákovskou knížku pro rodiče i děti. Prosím, vyzkoušejte si, zda vám půjde se přihlásit. Stačí kliknout na odkaz zde https://bakalari.habrmanova.cz/bakaweb/login a zadat přístupové údaje. Září je pro nás opakovací, takže tam ještě moc známek nenajdete, proto si zatím vyzkoušejte, že vám funguje přihlášení. Známky, které budou v elektronické žákovské knížce, budou i v papírové. 
Přes elektronickou žákovskou knížku lze i omlouvat absenci. Má to, ale funkci pouze informační a stejně musí být omluvenka napsaná i v papírové žákovské knížce. Z toho důvodu bych ráda zachovala způsob omlouvání, jak jsme byli do teď zvyklí tzn. když dítě onemocní, tak mi ještě ten den napíšete informační e-mail a po návratu do školy bude mít dítě v žákovské knížce papírové napsanou omluvenku. 
Děkuji za spolupráci!
S přáním krásného dne, 
Kateřina Toulová
 
14. září
Milí rodiče, 
ráda bych vám připomněla zítřejší rodičovskou schůzku. Prosím, abyste přišli v co nejhojnějším počtu, jinak si vás budu muset pozvat osobně. Budeme probírat změny ve školním řádu, které od vás budu potřebovat podepsat, dále také změny ohledně žákovské knížky a způsobu případné výuky online.  Od zítřka také budu vybírat 200,- Kč na Maximum (s dětmi si to zapíšeme ve středu po rodičovské schůzce), kdo by to měl již na schůzce, tak to od něj můžu vybrat přímo tam.
Ráda bych vás také informovala o tom, že tento týden bude probíhat sběr papíru. Více informací naleznete na stránkách školy (https://www.habrmanova.cz/article/sber-papiru/5f5a20e2c10e470011377963).
S přáním hezkého dne, 
Kateřina Toulová 
 
11. září
Milí rodiče, 
posílám vám dokument od pana ředitele, který se týká školního řádu. Prosím, přečtěte si ho.
 
Chtěla bych vás také informovat o vnitřním nařízení, které v průběhu týdne vydal pan ředitel a to, že ve žáci, kteří mají nachlazení do školy mohou, ale musí mít po celou dobu pobytu ve škole roušku, jestliže by to nachlazení bylo tak velké, že roušku nezvládnou, musí zůstat doma. Děkuji za pochopení.
 
Pro ty z vás, kteří by měli zájem, aby vaše dítě chodilo do čtecí dílny, tak letos bude čtecí dílna v pondělí od 7:00 – 7:45 v naší třídě. Začínáme již v pondělí 14. září.
 
Přeji vám krásný víkend a děkuji, že spolupracujete v tomto náročném období. 
S milým pozdravem, 
Kateřina Toulová
9. září
Milí rodiče, 
od zítřka jsou ve škole povinné roušky. Prosím, aby je děti měly na sobě. 
Děkuji!
S přáním hezkého dne, 
Kateřina Toulová
 
8. září
Milí rodiče, 
od pondělí se již můžete přihlašovat na kroužky. Kdo to zkoušel dříve, tak mu to nefungovalo, proto to zkuste znovu. 
Kdo z dětí by měl zájem o Míčové hry, jedná se o nepovinný předmět, na který se nenahlašuje online. Děti se na něj přihlásí tak, že tuto případně příští středu ve 13:30 dojdou do školy a paní učitelka si je zapíše. Výuka probíhá už od tohoto týdne vždy ve středu od 13:30 – 14:15. Je to nepovinný předmět, proto v případě, že bude vaše dítě chybět, je potřeba napsat omluvenku. 
Ještě chci připomenout, že kdo by se mnou potřeboval mluvit osobně, musí si emailem domluvit schůzku. 
Děkuji za spolupráci!
S přáním krásného dne, 
Kateřina Toulová
 
7. září
Milí rodiče, 
z důvodu nepřítomnosti paní učitelky na výtvarnou výchovu, bude dětem končit vyučování tento čtvrtek 10. 9. už po 5. vyučovací hodině. Zapsali jsme si to s dětmi do žákovské knížky a zapsali jsme si i data rodičovských schůzek. Prosím, přečtěte si to a podepište. Děkuji!
S milým pozdravem, 
Kateřina Toulová
 
3. září
Milí rodiče, 
ZDE si můžete prohlédnout nabídku kroužků, které nabízí ZŠ Habrmanova. Přihlásit se na ně můžete elektronicky od 7. září. 
Učebnice do 4. ročníku dostaneme nakonec až po neděli. Děkuji, že pomáháte s přípravou pomůcek pro děti.
S přáním hezkého dne, 
Kateřina Toulová
 
2. září
Milí rodiče, 
děkuji za skvělou spolupráci a vyplnění všech potřebných formulářů a za připravení učebnic k odevzdání. Velice nám to pomohlo a ušetřilo nám to čas ve škole, který jsme mohli věnovat hrám a příběhům z prázdnin. 
Chtěla bych dneska moc pochválit děti, ve škole skvěle spolupracovaly a výborně zvládly výdej obědů s novými hygienickými pravidly. Vím, že je toho teď hodně nového a o to víc si cením, že si na tom dávají záležet. 
 
Pátek
V pátek dopoledne proběhne focení dětí na dveře od třídy, prosím, kdo máte v tu dobu s dětmi naplánovaného lékaře, tak mi dejte vědět. Byla by škoda, kdyby někdo chyběl. Třetí hodinu nás čeká kurz první pomoci s lektorkami. Kurz je zdarma, děti potřebují akorát roušku. Tu ať radši nosí v tašce stále při sobě. 
 
S milým pozdravem, 
Kateřina Toulová
 
31. srpna
 
Milí rodiče a milé děti, 
všechny vás zdravím v poslení den prázdnin! Čeká nás začátek školního roku a vzhledem k situaci COVIDU i pár změn, proto vám zasílám tento informační e-mail.
 
  1. září
Prvního září se na vás budu moc těšit! Začínáme v 8:00, kdy se přivítáme ve třídě a kolem půl deváté bychom měli končit. Děti byly zvyklé čekat do 7:30 v hale odkud se po zazvonění vydaly do třídy. Tento rok budou děti čekat v hale jen do 7:15 a poté se vydávají do tříd, aby se zamezilo shlukování dětí. Doporučuji, aby děti chodily do školy až o půl osmé, protože v průběhu roku bude probíhat ráno doučování, tak aby přicházející žáci nerušili žáky, kteří budou na doučování.
 Čtvrťáci už nemají družinu, takže jdou poté domů, případně na oběd. Děti ve škole nemusí mít roušky. Rodiče, kromě rodičů prvňáčků mají do budovy školy u bezpečnostních důvodů vstup zakázán. 
2. září 
Druhého září začínáme od 8:00 a budeme končit v 11:45. Tento den vybíráme učebnice ze třetího ročníku a popisujeme sešity do čtvrtého ročníku. Prosím, ať si děti donesou všechny učebnice, zkontrolované, bez obalu a v pěkném stavu, velmi to zrychlí vybírání učebnic.
3. září
Třetího září už bude probíhat výuka podle rozvrhu. Tento den budeme rozdávat učebnice do 4. ročníku. Prosím, abyste učebnice doma hezky obalili a ještě jednou zkontrolovali, že všechny učebnice mají všechny stránky.
 
Provoz jídelny
Kvůli zvýšeným hygienickým opatřením se bude trochu měnit i provoz jídelny. Děti budou dostávat celý oběd přímo na tácech včetně příborů, trochu se tím zpomalí výdej obědů, takže prosím všechny děti za zvýšenou trpělivost a pochopení. 
V případě, že by vaše dítě onemocnělo a vy jste mu šli vyzvednout oběd, můžete si ho vyzvednout každý den od 11:15 – 11:45 do jídlonosiče, jindy to nebude možné. 
 
Tento rok začíná mnoha změnami, proto, prosím, kontrolujte váš email i stránky třídy (www.habrmanci.cz) každý den. Na stránky během dopoledne aktualizuji seznam pomůcek do 4. třídy, který jsem vám posílala koncem roku a další informace, abyste to měli všechno pěkně přehledně na jednom místě a mohli se kdykoliv podívat. 
V případě, že byste měli v něčem nějaké nejasnosti, nebojte se mi napsat e-mail a já se vám budu snažit pomoci!
 
Přeji vám všem hodně zdraví a sil do nového školního roku a zítra se na vás budu moc těšit! 
S milým pozdravem, 
Kateřina Toulová
 
PS.: Dobrá zpráva na závěr! Od října budou opět probíhat na škole kroužky, více informací vám pošlu v průběhu září. 

Adresa

Základní škola, Habrmanova 130
Hradec Králové

Habrmanova 130/12
500 02 Hradec Králové
IČO: 691 723 66

tel.: +420 495 538 341
e-mail: skola@habrmanova.cz

Třídní učitelka: Kateřina Burešová
E-mail: buresova@habrmanova.cz

Close Menu